Novinky ze školy – školní rok 2006/2007

Den otevřených dveří 14. června 2007 - jaký byl

Den otevřených dveří 14. června 2007Ve čtvrtek 14. června otevřela naše škola dveře nejen ráno školákům, ale odpoledne také rodičům, babičkám a dědečkům, bývalým žákům a přátelům školy.
Návštěvníkům byly zpřístupněny třídy a odborné učebny,tělocvična a bylo připraveno i malé pohoštění ve školní jídelně. Bývalí žáci se přišli podívat, co se od jejich odchodu změnilo, ti malí na to, co je za pár letčeká, rodiče a prarodiče na prostředí, ve kterém tráví jejich ratolesti každý všední den, někteří přišli jen tak ze zvědavosti. A hlavně sem většinu přilákala kulturní vystoupení, která poctivě secvičili mladší žáci se svými vedoucími. První - směs country tanců tanečního kroužku p. učitelky Hajžmanové – přilákalo do velké tělocvičny tolik diváků, že ten kdo příchod nechal na poslední chvíli, měl problém sehnat místo k sezení. Pestré kostýmy, rytmus, úsměvy, radost a elán tanečníků nadchly a roztleskaly každého a potlesk, který děti na konci za svůj výkon sklidily, byl zasloužený.
Poté se rodiče a ostatní přesunuli do učebny výtvarné výchovy, kde je přivítali členové dramatického kroužku p. učitelky Brabcové. Jejich kostýmy a kulisy dávaly tušit, že na diváky čeká pásmo pohádek. Malí herci zahrály šest pohádek, a to Císařovy nové šaty, O dvanácti měsíčkách, Obušku, hýbej se, O Smolíčkovi, Sedm jednou ranou a Rozum a štěstí. Skvělý výkon, nadšení a chuť do práce si zasloužily veliký potlesk. A ten kdo ví, co obnáší práce s dětmi, musel uznat, že paní učitelky věnovaly přípravě obou představení spoustu času, energie a trpělivosti.
Poté si návštěvníci prohlédli jednotlivé učebny a chodby, kde viděli práce žáků: obrázky z hodin výtvarné výchovy, výrobky keramického kroužku, herbáře, fotografie z různých školních akcí, mohli nahlédnout i do počítačové učebny a vyzkoušet si třeba některý z výukových programů, které naše žáci využívají, nebo si prověřit svoje schopnosti na dětských IQ testech. Souběžně probíhal ve velké tělocvičně přátelský turnaj v košíkové, házené a florbalu. Že jde hlavně o chuť si zahrát, dokazovala nesourodá družstva hráčů, takže v jednom týmu hráli páťáci i deváťáci dohromady. Ale zápal a zájem o hru a hlavně výhru svého týmu byl u všech stejný.
Kolem šesté hodiny budova naší školy ztichla . Přestože venku bylo celý den krásné počasí, přišlo hodně návštěvníků. Tento zájem potěšil všechny zaměstnance školy, kterým je třeba poděkovat za přípravu a dohled nad hladkým průběhem letošního Dne otevřených dveří.
(28.06.2007)

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Základní škola Nezvěstice, příspěvková organizace
pořádá ve čtvrtek 14. června 2007 od 15.30 do 18.00 hodin
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Program:
16.00 – country tance – velká tělocvična
16.30 – dramatizace pohádek - učebna výtvarné výchovy
16.30 - 18.00 – exhibiční utkání ve florbalu a basketbalu – velká tělocvična
prezentace žákovských prací a výrobků – učebny, chodby, školní družina
výukové programy, hry, internet, IQ testy – počítačová učebna
prohlídka prostor školy
občerstvení – školní jídelna
Srdečně zveme rodiče a veřejnost!
(05.06.2007)

Termíny schůzek a konzultací s rodiči

26. září – pro 1. třídu
16. listopadu
11. ledna
19. dubna
7. června – pro rodiče žáků budoucích 1. tříd od 16.00 hod.
(31.10.2006, aktualizováno 22.05.2007)

Soutěž O zlatou vařečku

Dne patnáctého května pořádala naše škola a Sdružení zdravotně postižených v Nezvěsticích pod vedením paní Tolarové další ročník soutěže O zlatou vařečku. Přihlásilo se celkem dvanáct soutěžících a nikoho jistě nepřekvapí, že jedenáct bylo dívek. Jediným odvážným klukem byl Michal Krňoul z páté třídy. Stejně jako ubývá soutěžících chlapců, tak letos ubyli i zástupci vyšších ročníků, což je veliká škoda.
Mladí kuchaři měli ve školní kuchyni připraveny suroviny pro vaření, připraveny byly i pomocné ruce našich milých kuchařek. Úkolem bylo uvařit podle receptů vybraných samotnými soutěžícími hlavní jídlo a dezert. Ti, kteří nebyli v soutěži nováčky, věděli, že není důležitý jen výsledný výtvor, ale že bdělá porota, přítomna po celý čas vaření, sleduje i přípravu, chuť do práce, šikovnost. Soutěžící se činili, vždyť před začátkem soutěže si mohli prohlédnout hodnotné ceny. Na výherce čekaly knížky plné receptů, sady hrníčků, ruční mixér, misky a jiné potřebné věci do kuchyně. Stejně jako každý rok i letos to porota, složená z pánů Miloslava Hrubého, Alana Egermajera a Jaroslava Kohouta, neměla jednoduché. Všechny připravené pokrmy byly chutné a na stolech pěkně upravené. Nakonec jako nejlepší kuchařku vyhodnotili porotci Zdenku Trhlíkovou z osmé třídy. Její řízek paní Růženky a studená čokoláda oslovily chuťové, čichové i zrakové smysly porotců nejvíce. Na druhém místě se umístila pizza a jablka v karamelu Petry Králové ze šesté třídy a Zuzana Záborcová z páté třídy s kuřecími řízky s párkem a ovocným pohárem byla třetí. Po vyhlášení vítězů se přišli podívat a ochutnat kamarádi soutěžících, rodiče a prarodiče.
Celé soutěžní klání proběhlo v pohodě a ti, kteří se neumístili na předních místech, výhercům určitě nezáviděli. Někteří už jistě promýšleli recepty na další ročník. Pro naše žáky jsou takovéto soutěže vedle soutěží sportovních a vědomostních příjemným zpestřením.
Na závěr patří poděkování paní Evě Tolarové za organizaci soutěže, kuchařkám za asistenci při vaření, porotě za spravedlivé rozhodování a sponzorům (p. Kocové, Mudr. Procházkové, panu Egermajerovi a Kohoutovi a mlýnu Nezvěstice) za jejich krásné ceny pro soutěžící.

Rozhovor s vítězkou soutěže

Zdeno, gratuluji k prvnímu místu. Jak se ti líbila letošní soutěž? Tušila jsi, že tvůj báječný recept zvítězí?
Vařím velice ráda a této soutěže se účastním pravidelně každý rok. Loni jsem byla až třetí, takže z letošního prvního místa mám velkou radost, protože konkurence byla veliká.

Recepty jsi vybírala sama?
Ano , oba mám už z domova vyzkoušené. Recept na řízek mám od mamky, ten na dezert je z kuchařského kalendáře.

Vaříš doma často? Vaříš sama nebo s někým z rodiny?
Někdy sama, často pomáhám mamce.

Jaké je tvé oblíbené jídlo?
Nejraději mám králíka na paprice.

Vaříš dobře a ráda, jsi v osmé třídě, brzy se budeš rozhodovat o budoucí škole. Nepomýšlíš na kariéru kuchařky?
Zatím nejsem rozhodnuta, ale je to jedna z možností.

Zúčastníš se Zlaté vařečky i příští rok?
Ano, určitě.

Soutěž O zlatou vařečku Soutěž O zlatou vařečku Soutěž O zlatou vařečku Soutěž O zlatou vařečku Soutěž O zlatou vařečku Soutěž O zlatou vařečku Soutěž O zlatou vařečku

(zveřejněno 22.05.2007)

Beseda s cestovatelem

Dvacátého pátého dubna jsme na naší nezvěstické škole měli vzácnou návštěvu. Zavítal mezi nás cestovatel, horolezec, fotograf a spisovatel pan Čestmír Lukeš. Cestovatel, který žije ve Švýcarsku, ale původem je Plzeňan a do Čech se rád vrací. Na dotaz dětí, zda-li by se chtěl natrvalo vrátit do České republiky, přímo neodpověděl. Bylo totiž na něm znát, že na takový dotaz nerad odpovídá a že na něj ani odpovědět nelze. Člověk jako on je totiž doma všude tam, kde je mu dobře, a se cítí stejně dobře v saharské poušti i v ledové Antarktidě.
A právě o zážitky z antarktické pustiny se podělil se žáky šesté a sedmé třídy. Poutavý hlas pana Lukeše, dobrodružné zážitky a hlavně nádherné diapozitivy zaujaly děti hned od počátku. Překvapilo je především to, že někomu může být dobře v mrazivé pustině a strávit tam „příjemné“ tři týdny. Pan Lukeš popsal cestu do Antarktidy přes jižní cíp Ameriky, putování po antarktických pustinách, setkání s tučňáky i Štědrý den trávený tak daleko od civilizace. Dotazů bylo hodně, pan cestovatel ochotně na všechny odpovídal. Děti nejvíce zajímalo, jak lze co nejpohodlněji trávit studené mrazivé dny včetně vaření, osobní hygieny uprostřed sněhu a ledu. Na závěr této besedy projevil pan Lukeš přání znovu se do Antarktidy vrátit.
Pro starší osmáky a deváťáky připravil stejně poutavé vyprávění o vzdáleném Tibetu, opět doplněné mnoha diapozitivy . Představil krajinu na pohled o poznání přijatelnější pro cestování, ale v noci mnohdy stejně studenou jako Antarktida. Protože pan Lukeš je horolezec, poutavě vyprávěl hlavně o horách, ale z jeho snímků bylo vidět, že rád poznává a fotografuje lidi. Vyprávěl o jejich zvycích, osobité kultuře a náboženství, o jejich pohostinnosti a laskavosti. Připomenul i bezpráví páchaná po desetiletí na Tibeťanech. Bylo znát, že do této oblasti se rád vrací a zvláštním způsobem o ní vypráví.
Poděkovali jsme milému hostu a projevili přání opětovného setkání, protože podobné přednášky jsou pro děti vzácností a z přímého kontaktu si odnesou více než z videozáznamu. Myslím si, že i panu Lukešovi bylo na naší škole dobře a na památku nám věnoval knihu o svých cestách doplněnou mnoha krásnými fotografiemi.
(zveřejněno 17.05.2007)

Náš lyžařský výcvik v Krkonoších

Na lyžařský výcvik jsme vyjeli z Plzně 11. března vlakem z hlavního nádraží. Jeli jsme rychlíkem dlouhých šest hodin, ale byla zábava. Ve vlaku jsme si krátili chvíle hrami. Poprvé jsme přestupovali v Trutnově na lokálku, pak v Peci pod Sněžkou na skibus.

Večer v pět hodin jsme dojeli do penzionu Piana, ve kterém jsme měli strávit také následující dny našeho lyžáku pod vedením našich dvou učitelů. Ubytování a strava předčila očekávání mnohých z nás. Večeře byla prvním jídlem, které jsme dostali, a příjemně nás překvapila. Na uklidnění nám učitelé připravili program.. Úderem půl desáté jsme museli být na svých pokojích.

Druhý den jsme šli na sjezdovku naproti Pianě, bohužel na ní pro nedostatek sněhu nejezdily vleky, takže jsme museli vyšlapat s lyžemi až nahoru. Byla to rozřazovací jízda, která ukazovala, jak kdo umí či neumí lyžovat. Po dobrém obědě nastala krátká polední pauza. Odpolední lyžování bylo o moc lepší, lyžovali jsme ve dvou družstvech v Peci pod Sněžkou . Sněhové podmínky nebyly sice nejlepší, nicméně na svahu se dalo dobře lyžovat. Večer jsme měli zábavný program, nejdříve jsme zhodnotili společně s učiteli celý den a pak jsme hráli hry, při kterých jsme se bavili.

Další den byl podobný tomu předchozímu s tím rozdílem , že jsme do Pece pod Sněžkou jeli hned ráno skibusem a zůstali jsme tam celý den. Také jsme měli polední pauzu na spořádání oběda, který jsme dostali s sebou, nebo jsme si šli něco koupit do nedalekého  konzumu.

Ve středu byl den volna, který jsme využili k výletu na Sněžku. Na vrchol jsme vyjeli lanovkou, na které jsme promrzli, ale stálo to za to. Čím více jsme se blížili nahoru, tím byla větší zima, ale zato krásnější výhled. Nahoře jsme se občerstvili v útulné restauraci, kde jsme se mimo jiné také zahřáli. V úmyslu pana učitele bylo dojít na Luční Boudu, což jsme nakonec vzdali kvůli zimě a hlavně větru. Všichni měli mokré nohy, v botách „přehradu“, ale obávaný sestup nebyl tak hrozný, jak jsme se báli. Dokonce svítilo sluníčko a vládla dobrá nálada. Večer přijel Radim, který pracuje na Luční Boudě. Od něho jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí ohledně práce horské služby.

Ve čtvrtek jsme opět lyžovali v Peci pod Sněžkou. Všichni lyžovali jak uměli, spolu s kamarády jsme dělali experimenty a dokonce si jeden z nás postavil sněhuláka. Večerním programem se stala diskotéka, kde jsme tancovali a bavili se.

Další den jsme jeli domů. Opět jsme v Trutnově nasedli na rychlík, který nás dovezl až do Plzně ,a tam nám končil skvělý lyžařský výcvik.

Strašně se nám všem líbil a já osobně bych se na něj zase ráda vrátila. A vím, že nejsem jediná!

yžařský výcvik v Krkonoších yžařský výcvik v Krkonoších yžařský výcvik v Krkonoších yžařský výcvik v Krkonoších

Kristýna Brožíková, 8.B
(Zveřejněno 03.04.2007)

Soutěž Paragraf 11/55

V pátek 16. března 2007 proběhlo školní kolo soutěže Paragraf 11/55, která si klade za cíl pozvednutí právního povědomí žáků druhého stupně.

Akce se uskutečnila v restauraci BON, která laskavě zapůjčila své prostory. V pěti rozmanitých disciplínách soutěžilo vždy šest zástupců jednotlivých ročníků. Šestý ročník zastupovalo družstvo Krocanů, sedmý Zelenáči, osmý BlackBassesa, devátý Modré mouchy. Celé klán ísledovalo bouřlivé publikum (složené ze zbylých žáků druhého stupně) a pozorná porota.

Při rozmanitých otázkách děti prezentovaly své znalosti českého práva a snažily se o jasnou formulaci svých stanovisek. Některé otázky byly prezentovány přes dataprojektor na velké plátno. Např. ve 4. kole viděli pohádkový příběh z fiktivní školy, na jehož základě se měli rozhodnout prozrušení některých žákovských práv a povinností. Jindy měl zástupce družstva v minutové prezentaci sdělit svůj názor např. na to, jestli by se žáci měli podílet na tvorbě školního řádu, zda internet přináší více problémů než užitku, jestli by ve školách měly být povoleny tělesné tresty apod.

Porotci bedlivě sledovali předvedené výkony a na konci dvouhodinové akce vyřkli konečný ortel. Nejvíce bodů a postup do okrskové kola si vysloužili žáci devátých tříd, kteří mimo jiné stanovili i průběžný okresní rekord v jedné z doprovodných disciplín, kterou bylo stavění papírové věže. Jejich originální výtvor měřil 78,5 cm. Vítězné Modré mouchy budou Základní školu v Nezvěsticích reprezentovat na oblastní úrovni. Jejich výkon naznačil, že by se nemuselo jednat o úspěch poslední.

Každá soupeření musí mít svého vítěze, ale v pátek v Nezvěsticích šlo i o něco jiného. Zábavnou formou si žáci druhého stupně osvojili některé důležité právní zásady, bez kterých se v životě neobejdou. O příjemnou atmosféru se postaralo kvalitní hudební ozvučení a technické zázemí, soutěž neměla hluchých míst. Páteční dopoledne se zkrátka na Základní škole v Nezvěsticích vydařilo!

Soutěž Paragraf 11/55 Soutěž Paragraf 11/55 Soutěž Paragraf 11/55 Soutěž Paragraf 11/55 Soutěž Paragraf 11/55 Soutěž Paragraf 11/55 Soutěž Paragraf 11/55

Názory přímých aktérů:

Musím přiznat, že těsně před zahájením soutěže jsem měla trochu trému, která ze mě ihned po prvním kole spadla.
Moderátor celé soutěže byl sympatický a chvilky mezi soutěžními koly byly dokreslovány hudbou, což působilo příjemně a většina hráčů byla dobře naladěna. Myslím, že družstva nižších ročníků se určitě snažila, ale přece jenom neměla tolik vědomostí jako družstvo 9. ročníku, které neslo název Modré mouchy.
První dvě kola, kdy jsme odpovídali na různé otázky, byla velmi lehká. Ve třetím kole jsme se museli už více zamyslet. Moderátor nám promítal fiktivní příběh o škole a naším úkolem bylo na základě toho příběhu zrušit tři zákony a nové tři vymyslet. Do té doby nás ohrožovalo družstvo 8. ročníku, se kterým jsme byli prozatím bodově na stejné úrovni.
To se však změnilo v dalším kole, kde jsme měli za 5 minut pomocí kartiček a lepenky postavit co největší věž, která poté 15 vteřin bez držení musí stát. Ve všech kolech jsme měli zatím nejvíce bodů, ale naší radost ještě znásobil fakt, že jsme překonali dosavadní rekord 64 cm a stanovili nový 78,5 cm.
Nejtěžším kolem podle mě bylo to poslední, na promítacím plátně nám pouštěli mladé lidi ve věku 15-20 let a my museli podle vzhledu uhodnout, jestli už jsou plnoletí nebo ne.
První místo v této soutěži pro nás bylo samozřejmě úspěchem. Soutěž se mi velice líbila, jen si myslím, že obecenstvo mohlo více podpořit svá družstva a favority.
Modré mouchy už se těší na oblastní kolo v Plzni, které proběhne 13. dubna 2007.
Jana Slavíková, 9.B

Soutěž byla velmi zajímavá a poučná. Sice jsme se báli, že nic nebudeme vědět, ale nakonec se ukázalo, že příprava s paní učitelkou nebylo nadarmo. Otázky a úkoly byly jednoduché až na hádání věku chlapců a dívek, kteří se nám představili. U tohoto kola jsme přemýšleli ze všeho nejvíce a jen jednou se spletli. Na paty nám celou dobu šlapala naše o rok mladší třída, ale stále jsme věřili tomu, že my vyhrajeme.
Vše se povedlo a vyhráli jsme první místo a naši suprovou školu budeme reprezentovat na oblastním kole v Plzni. Jsem rád, že se nám to povedlo už jen kvůli tomu, že jsme tu poslední rok.
Martin Doležal, 9.B

(22.03.2007)

Akce školy 2007

Leden 2007

9. 1. - beseda s lékařem Když se řekne sex, 9. roč.
25. 1. - beseda s archeologem p. Boudou a kronikářkou o nezvěstickém tvrzišti, 6. r.
30. 1. - Elektra Plzeň - divadlo Strašidelný mlýn, 1. - 5. roč.

Únor 2007

1. 2. - testování CERMAT, 9. roč. (český jazyk, matematika, studijní schopnosti)
12. 2. - výchovný koncert s V. Gulašim - Kamarádi, 4. hod. 1. - 4. r., 5. hod. 6. - 9. r.
15. 2. - exkurze do závodu OKAL, 5., 6. hod., 9. roč.
18. 2. - 23. 2. lyžařský výcvik. kurz v Krkonoších, 7. roč.
19. 2. - beseda v Horažďovicích na SMP - Nebezpečí drogové závislosti, 8. roč.

Březen 2007

8. 3. - beseda s archeologem o středověk. region. nálezech, 7. roč.
11. - 16. 3. lyžařský výcvikový kurz v Krkonoších, 8. roč.
13. 3. - exkurze do knihovny a na rotundu ve St. Plzenci, 4. roč.
13. 3. - exkurze do místní autolakovny, 9. B
16. 3. - školní kolo soutěže Paragraf 11/55, od 9 - 11 hod., 2. stupeň
16. 3. - exkurze do místní autolakovny, 9. A
21. 3. - koncert ve školní družině
21. 3. - beseda s historikem o 2. svět. válce, 9. r.
22. 3. - návštěva místní knihovny, 6. roč., 3. roč.
26. 3. - sportovní odpoledne pro žáky 1. st.

Duben 2007

2. 4. - prohlídka stravovacího zařízení - Parkhotel Plzeň, 7. roč. dívky
25., 26. 4. - testy CERMAT 5. ročník (český jazyk, matematika, studijní schopnosti)
26. 4. - beseda s cestovatelem, 6., 7. r. - Antarktida, 8., 9. r. - Tibet
27. 4. - exkurze do jaderné elektrárny Temelín, 9. roč.

Květen 2007

2.5. – divadlo Příbram Rychlé šípy, 6.-8. roč.
2.5. – beseda o období 2. sv. války s pamětníkem, 5. roč.
3.5. – výcvik na dopravním hřišti v Blovicích, soutěžní družstvo
14.5. – sportovní odpoledne pro 1. stupeň - hry
15.5. – prodej sešitů v 1.-8. roč. pro příští škol. rok
16.5. – exkurze na letiště v Praze-Ruzyni, 9.roč.
16.5. – exkurze do plzeňského podzemí a Pivovar. muzea, 8. roč.
17.5. – dějepisná exkurze po regionu,Blovicko, Přešticko, Nebílovy, 6. roč.
24.5. – školní výlet 1. stupeň
30.5. – exkurze do plzeňské zoo, 7. roč.

(22.03.2007, aktualizováno 17.05.2007)

Soutěže

Leden 2007

10. 1. - škol. kolo soutěže konverzace v německém jazyce
17. 1. - okresní kolo konverzace v německém jazyce
17. 1. - škol. kolo olympiády v českém jazyce
17. 1. - škol. kolo konverzace v angličtině
26. 1. - okresní kolo olymp. v chemii
31. 1. - okresní kolo konverzace v angličtině

Únor 2007

6. 2. - školní kolo v basketbalu - Nestle Cup, 5. - 7. r
7. 2. - okresní kolo dějepisné olympiády, Částkova
9. 2. - okresní kolo ve vybíjené smíšených družstev 4., 5. roč. na naší škole
9. 2. - škol. kolo Pythagoriády, jídelna, 6., 7. roč.
14. 2. - škol. kolo v recitaci
20. 2. - okresní kolo soutěže v recitaci

Březen 2007

7. 3. - okresní kolo olympiády v českém jazyce
7. 3. - škol. kolo zeměpisné olymp. 8., 9. roč.
21. 3. - okresní kolo zeměpisné olympiády, 6. - 7. r.
21. 3. - školní kolo soutěže v aerobiku
23. 3. - krajské kolo chemické olympiády
28. 3. - okresní kolo v aerobiku
30. 3. - krajské kolo olympiády v dějepisu

Duben 2007

3. 4. - okresní kolo v odbíjené dívek
11. 4. - okresní kolo biologické olympiády, kat. C na naší škole
11. 4. - okresní kolo matematické olympiády 6. - 8. roč.
12. 4. - regionální kolo soutěže Paragraf 11/55

Květen 2007

3.5. – soutěž v kopané Mc Donald Cup, St.Plzenec, 4.-5.roč.
5.5. – krajské kolo soutěže Eurorebus, Zpč. univertita, družstva z 9. tř.
9.5. – krajské kolo biologické olympiády, kat. C
9.5. – soutěž v lehké atletice, školní
11.5. – okresní kolo Soutěže mladých cyklistů
15.5. – soutěž Zlatá vařečka
17.5. – okresní kolo biologické olympiády, kat. D (6., 7.r.) na naší škole
18.5. – 2. kolo kvalifikačního turnaje v kopané Coca Cola Cup na hřišti v Bukovci
31.5. – atletický Pohár rozhlasu v Přešticích

(22.03.2007, aktualizováno 17.05.2007)

Zápis do 1. třídy

Ve čtvrtek 18. ledna proběhl od 14 do 17 hodin zápis do 1. třídy. K zápisu se dostavilo celkem 20 dětí, které vedle pamětního listu dostaly dárky vyrobené dětmi ze školní družiny a z výtvarného kroužku. V budoucí 1. třídě pod vedením p.uč. Jaroslavy Hrubé bude pravděpodobně 18 žáků, neboť rodiče dvou dětí uvažují o odkladu školní docházky.
(13.02.2007)

Beseda s archeologem

Ve čtvrtek 25. ledna 2007 měli žáci 6. ročníku naší školy vzácnou příležitost dozvědět se něco více o historii obce. Podařilo se zrealizovat přednášku o místním tvrzišti, která právě prochází archeologickým výzkumem pod vedením Mgr. Jiřího Boudy, pracovníka blovického muzea.
Nejdříve vystoupila kronikářka obce Nezvěstice paní Alena Vainfurtová, která mladým posluchačům přístupnou formou přiblížila život lidí ve středověku. K doplnění svých slov použila množství obrazového materiálu, aby žáci získali co nejpřesnější představu. Vedle rekonstrukcí středověkých staveb sklidily největší obdiv fotografie z počátku minulého století – děti si tak mohly prohlédnout podobu známých míst s odstupem téměř jednoho sta let.
Na slova paní kronikářky navázal blovický archeolog Jiří Bouda. Za pomoci moderní techniky, kterou dala k dispozici škola, seznámil zvědavé obecenstvo s částí nezvěstické minulosti i se všemi slastmi i strastmi práce archeologa. Žáci nejvíce ocenili možnost prohlédnout si skutečné archeologické nálezy.
Setkání s blízkou historií děti zaujalo. Svědčí o tom nejen závěrečný potlesk, kterým oba hosty odměnily, ale i na letní měsíce domluvená exkurze přímo na zmiňované archeologické lokalitě.
(13.02.2007)

Předvánoční soutěžní dopoledne v nezvěstické škole

Předvánoční soutěžní dopoledne v nezvěstické školePoslední školní den před vánočními prázdninami byl na naší škole věnován sportu, hrám, legraci, soupeření a vánočním besídkám. Deváťáci pod vedením Jany Slavíkové a Kláry Hachové připravili žákům prvního a druhého stupně soutěžní dopoledne.

Předvánoční soutěžní dopoledne v nezvěstické školePrvní dvě vyučovací hodiny, které ti starší ještě trávili v lavicích, prvňáci až páťáci soutěžili v rozličných sportovních a dovednostních disciplínách o sladké odměny. Úkolem bylo třeba přebalit za určitý čas panenku-miminko, házení míčků do kelímku, přenášení pingpongového míčku na lžíci, po hmatu poznávat jednotlivé předměty a jiné podobné záludné úkoly. Za splnění jednotlivých disciplín dostávaly dílky obrázku. Skupina, která získala všechny dílky skládačky a nejrychleji složila obrázek, vyhrála. I když vítěz může být jen jeden, stala se jím nakonec skupina žáků čtvrté třídy, všichni si užili hodně legrace a zábavy. Pak následovala promenáda v maskách ve velké tělocvičně. Jak dovedou být děti nápadité, dokazovaly převleky zvířátek, pohádkových bytostí a různých povolání. Každá ze tříd měla masky a převleky jinak tematicky zaměřené, ale všichni byli skvělí a nápadití. Porota to rozhodně neměla jednoduché, ale nakonec se shodla na převleku třeťáčka Daniela Krajíčka - Harryho Pottera. Pak si třídní učitelky odvedly své žáčky do tříd, aby si všichni společně zazpívali, popovídali o Vánocích a rozdali dárečky. Žáci ze 4. třídy si na závěr posledního školního dne v roce 2006 v šeru školní chodby se zapálenými svíčkami v rukou zazpívali vánoční koledy a postupně se k nim v krásné atmosféře přidávaly i starší děti.

Předvánoční soutěžní dopoledne v nezvěstické školePro druhý stupeň byly připraveny obdobné soutěže. Žáci šestých až devátých tříd se postupně vystřídaly na čtyřech stanovištích, souběžně probíhal ve velké tělocvičně basketbalový turnaj. Při soutěžích zažili všichni spoustu legrace, a myslím, že byli spokojeni pořadatelé i soutěžící.

Předvánoční soutěžní dopoledne v nezvěstické školeNa závěr proběhl finálový zápas v košíkové – osmáci vs. deváťáci. Zápas zaslouženě vyhrál sehranější tým osmých tříd. Zbylý čas vyučování byl vyhrazen posezení žáků u stromečků ve svých třídách, byly rozdány dárky a všichni si popřáli veselé Vánoce a šťastný a úspěšný nový rok.

Na závěr je třeba poděkovat žákům devátých tříd za skvělou přípravu a zvládnutí soutěžního dopoledne. A i když někteří starší žáci dokázali, že už „neumí“ soutěžit, mladší děti byly nadšené, což může být pro organizátory celé akce velikou odměnou.
(12.01.2007)

HROU PROTI AIDS

V úterý 21. listopadu na naší škole proběhla akce nazvaná „Hrou proti AIDS“. Cílem tohoto projektu je dát mládeži možnost netradičním způsobem, tj. hrou, osvojit si základní znalosti o možnostech přenosu viru HIV, ostatních pohlavně přenosných infekcí, ochraně před nežádoucím těhotenstvím a přemýšlet o vlastních postojích a chování v možných rizikových situacích.

Tuto akci pomohla naší škole zrealizovat MUDr. Daniela Fránová z Krajské hygienické stanice v Plzni spolu se studenty střední odborné školy, kteří fungovali v roli moderátorů. Projektu, který trval dvě vyučovací hodiny, se zúčastnilo 36 žáků z 9. ročníků. Ti byli rozděleni do pěti týmů. Ty se střídaly u jednotlivých stanovišť po 15 minutách.

Stanoviště číslo 1 mělo název Cesty přenosu viru HIV. Děti si ověřily a prohloubily znalosti o jednotlivých způsobech přenosu infekce virem HIV. Moderátoři umístili na magnetickou tabuli 15 obrázků, na kterých byly znázorněny různé situace vztahující se k možnosti přenosu infekce HIV. Pod každým obrázkem byl nastavitelný terčík se čtyřmi barevnými výsečemi. Úkolem žáků bylo posoudit riziko nákazy infekce virem HIV nastavením terčíku na barevnou výseč a to na principu „semaforu“ (červená = vysoké riziko, oranžová = existuje určité riziko, zelená = bez rizika).

Stanoviště číslo 2: Zábrana nechtěného těhotenství, pohlavní přenos infekí a HIV.
Zde žáci získali přehled o různých antikoncepčních metodách a jejich účinnosti při zábraně početí a prevenci pohlavně přenosných infekcí včetně HIV. Úkolem bylo v daném časovém limitu popsat a charakterizovat účinnost jednotlivých antikoncepčních preparátů a pomůcek, které byly samozřejmě k dispozici. Na tomto stanovišti moderátor kladl důraz rovněž na výhody sexuální zdrženlivosti a vzájemné partnerské věrnosti.

Stanoviště číslo 3: Láska, sexualita a ochrana před HIV
Tady se v diskusi učili formovat osobní postoje k partnerskému vztahu, sexualitě a ochraně před HIV. Důležitou roli zde hrála osoba moderátora, který hodnotil odpovědi a motivoval skupinu k diskusi.

Stanoviště číslo 4: Sexualita řečí těla (pantomima)
Na tomto stanovišti bylo k dispozici celkem 16 dílků skládačky „puzzle“, které složeny tvořily obrázek milenecké dvojice. Dílky obrázků žáci postupně umisťovali na panel, na němž viděli zmenšenou předlohu obrázku jako celku. Úkolem žáků bylo beze slov předvést situaci uvedenou na kartičce. Zbývající členové skupiny hádali, o jakou situaci se jedná.

Stanoviště číslo 5: Život s AIDS
Účelem hry na tomto stanovišti bylo navodit v účastnících pocit tolerance a pochopení osob infikovaných virem HIV, případně odstranit některé předsudky a mylné názory na HIV / AIDS.

Naši žáci v této soutěži prokázali velmi dobré znalosti, přesvědčili nás o tom, že ani soutěživost a aktivní zapojení do hry jim není cizí. K tomu jim pomohlo vlídné a profesionální chování mladých moderátorů, kteří je dokázali nadchnout a „vtáhnout“ do situací, které jim mnohdy připraví sám život.
(05.12.2006)

Školní prázdniny

Období školního vyučování ve školním roce 2006/2007 začne ve všech základních a středních školách v pondělí 4. září 2006. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2007. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 29. června 2007.
Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2006.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2006 a skončí v úterý 2. ledna 2007. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2007.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2007.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:¨

Termín Okresy, obvody hl. města Prahy
5.2. - 11.2.2007 Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město
12.2. - 18.2.2007 Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město,
Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov, Karviná
19.2. - 25.2.2007 Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek
26.2. - 4.3.2007 Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín,
Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín
5.3. - 11.3.2007 Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec,
Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín,
Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál
12.3. - 18.3.2007 Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

(31.10.2006)

Příspěvek na zájmové vzdělávání

Od 1. ledna 2005 hradí rodiče úplatu za zájmové vzdělávání ve školní družině přímo škole, nikoli obci jako doposud. Na základě ustanovení zákona č. 561/2004 Sb. vydal ředitel školy vnitřní směrnici, kde je stanovena výše úplaty na 80 Kč měsíčně a na 50 Kč měsíčně (pobyt v družině méně než 9 hod. týdně). Ve směrnici, která je k dispozici u vychovatelek školní družiny, je dále uveden způsob přihlašování a odhlašování, možnosti snížení či prominutí poplatku a podmínky platby. Úplata by se hradila ve dvou splátkách, a to na období září-prosinec a leden-červen. Rodiče by poplatek uhradili v kanceláři ekonomky školy (do konce září a ledna), nejlépe v úterý a ve čtvrtek, kdy je ekonomka přítomna do 15.20 hodin.
(Aktualizováno 31.10.2006)

Informace k volbě povolání

Veškeré informace týkající se výběru škol, učilišť a přihlášek na střední školy podává žákům i rodičům výchovný poradce pro 2. stupeň p. uč. Mukenšnáblová (konzultační hodiny čtvrtek 13.30 – 14.30, případně v jiném termínu po telefonické domluvě).
(31.10.2006)

Připravované akce

Každý žák již dostal kalendář Volba povolání od Úřadu práce, dále informační brožuru Scio – Příprava na přijímací zkoušky, v každé třídě je k dispozici ve třech výtiscích Přehled středních škol Plzeňského kraje (děti si je střídavě zapůjčují domů). Jakmile dostaneme od Úřadu práce přehled Dnů otevřených dveří, bude všem k dispozici na nástěnce v 1. patře u 9. tříd. Zde budou také veškeré informace , které na školu v souvislosti s volbou povolání přicházejí.

Termíny podání přihlášek na střední školy a víceletá gymnázia (žáci 5. třídy)
Akce Termín
Odevzdání přihlášek řediteli ZŠ nejpozději do 23.2.2007
Uchazeči o studium na uměleckých školách s talentovou zkouškou odevzdají přihlášku řediteli ZŠ nejpozději do 15.11.2006
Přijímací zkoušky se konají 23.4.2007
Talentové zkoušky se konají v termínu 15.1.-31.1.2007

V souvislosti s postupem při ochraně osobních dat upozorňujeme, že podle zákona č. 106/199 sbírky o svobodném přístupu k informacím se nepožaduje na přihlášce uvedení údaje o národnosti – vyplnění tohoto údaje je dobrovolné.
(31.10.2006)

Rozšíření učebních plánů o 5 vyučovacích hodin od škol. roku 2006/7

Rozhodnutím MŠMT č.j. 31042/2005-22 se s platností od 1. září 2006 rozšířily učební plány vzdělávacích programů v základních školách o 5 hodin. Ve 3. roč. o 1 hodinu – děti se povinně učí anglický jazyk v rozsahu 3 hodiny týdně, naopak o 2 hod. týdně se snižuje výuka českého jazyka , celkem se tedy jedná o navýšení o 1 hodinu. Ve 4. ročníku o 1 hodinu více na výuku angličtiny, v 5. ročníku o 1 hodinu více na výuku angličtiny. Protože žák 1. stupně však nemůže mít v jednom sledu více jak 5 hodin, mají letos poprvé žáci 5. třídy v úterý také odpolední vyučování.
V 6. ročníku o 1 hodinu více na výuku povinného předmětu, rozhodli jsme se pro angličtinu. V 7.ročníku o 1 hodinu více na výuku angličtiny.
(31.10.2006)

Odpolední vyučování

Důsledkem zvýšení počtu hodin od loňského a letošního škol. roku je jeden den odpoledního vyučování pro 5. ,7.,8. a 9. ročník, a to v úterý. Tento den po 4 vyuč. hodinách bude následovat přestávka (11.30–12.35 hod.) a pak výuka 6.,7., příp. 8. hodinu. Ta končí v 15.10 hod. Autobus pro dojíždějící žáky bude mít odjezd v 15.30 hod.
(Aktualizováno 31.10.2006)

Výuka plavání ve 2. a 3. třídě

Součástí povinné výuky Tv je i dvacetihodinový kurz základního a rozšiřujícího plavání pro děti v 2. a 3. třídách. Od předloňského školní roku jsme přešli na termín 1. čtvrtletí škol. roku. V bazénu na Slovanech v Plzni ho v 10 dvouhodinových lekcích uskuteční plavecká škola Rosnička. Děti budou jezdit vždy ve čtvrtek - od 7. září do 16. listopadu. Výuka bude od 10 hodin v malém bazénu (2. třída) a v jedné dráze velkého bazénu (3. třída). Rodiče budou hradit dopravu ( cca 500,- Kč), škola hradí výuku a z provozních prostředků nájem bazénu.
(Aktualizováno 31.10.2006)

Lyžařský výcvikový kurz

Pro žáky 7. a 8. tříd proběhne kurz v Krkonoších v blízkosti Velké Úpy a Pece pod Sněžkou. Účastníci budou ubytováni v penzionu Piana - http://www.wi-max.cz/piana/kontakt.html. Vedoucí zájezdů bude p. uč. Růžena Matasová, lyžařští instruktoři p.uč. Dušan Krňoul a Radim Sklenár.
Termín pro 7. ročník: 18.–23. února 2007
Termín pro 8. ročník: 11.–16. března 2007
Bližší informace dostanou rodiče na třídních schůzkách.
(31.10.2006)

Jezdíme s úsměvem

Jezdíme s úsměvemŘidiči projíždějící Nezvěsticemi byli v úterý 20. června nečekaně obdarováni, jiní naopak museli vytáhnout ze své peněženky několik stokorun. V blízkosti naší základní školy i dalších vybraných škol v Plzeňském a Karlovarském kraj proběhla totiž bezpečnostně dopravní akce policistů a dětí.
Akce Jezdíme s úsměvem měla upozornit motoristy, aby dodržovali povolenou rychlost v obci zejména v blízkosti školních budov. 18 dětí ze 4. a 5. třídy v reflexních vestách rozdávalo motoristům zamračená a usměvavá autíčka podle toho, jestli jeli bez chyb , nebo se dopustili přestupku. Policisté zkontrolovali 27 vozidel, děti se vysílačkou dorozumívaly s obsluhou radaru a hlásily naměřenou rychlost vozidel jedoucích u školy ve směru na Plzeň. Celkem 25 řidičů bylo obdarováno usměvavými obrázky. Jezdíme s úsměvemDva řidičirychlost mírně překročili a dva majitelé automobilu bez platné technické prohlídky dostali vedle zamračeného autíčka také výstrahu v podobě pokuty. Obcí naštěstí neprojížděl žádný hazardér tak jako tomu bylo v Plzni-Černicích, kde zastavili motocyklistu, který se obcí řítil rychlostí 112 km/hod. Celkem v obou krajích školáci rozdali 147 zamračených a 366 usměvavých autíček.
Dětem se akce velice líbila a řada z nich se na okamžitě rozhodla, že v budoucnu budou určitě pracovat u dopravní policie. Předsevzetí je to jistě užitečné, protože na našich silnicích je stále velmi nebezpečno a vyšší počet kontrol i přísnější postihy od července jsou tak určitě namístě.
(04.07.2006)

Den otevřených dveří v nezvěstické škole

Den otevřených dveříVe čtvrtek 15. června 2006 proběhl na Základní škole v Nezvěsticích Den otevřených dveří. Všichni zaměstnanci školy ve spolupráci s žáky připravili bohatý program, který přilákal desítky návštěvníků.
V celém areálu mohli příchozí obdivovat výsledky společného snažení dětí a jejich učitelů. Pestrá a nápaditá výstava se setkala se zaslouženým ohlasem a vystavované předměty byly v neustálém obležení. Řada návštěvníků s potěšením sledovala videozáznamy z dřívějších akcí školy, kde bylo zřetelně vidět, jak ten čas neúprosně letí.
Tradičně velkému zájmu se těšila počítačová učebna. Přítomní ji mohli v současné podobě vidět naposledy, protože od nového školního roku bude vybavena modernějšími a výkonnějšími přístroji.
V letošním školním roce se můžou nezvěstičtí žáci pochlubit několika výraznými sportovními úspěchy. I proto byla připravena florbalová exhibice, ke které si domácí pozvali soupeře ze Základní školy ve Starém Plzenci.
Den otevřených dveříK vrcholům celého odpoledne patřila vystoupení dětí. Školní jídelna se změnila v improvizovaný divadelní sál, ve kterém žáci prvního stupně předvedli několik krátkých pohádkových her. Za své představení byli odměněni velkým potleskem. Zřejmě nejvíce návštěvníků sledovalo taneční vystoupení v moderní tělocvičně nezvěstické školy. Diváci nejdříve zhlédli exotické orientální tance, později se jim žáci předvedli v rytmu country.
Kromě oficiálních akcí nabídla základní škola i možnost setkání, ve všech prostorách bylo možno potkat skupinky živě rozmlouvajících lidí.
V příjemné atmosféře čas rychle plynul, dveře ZŠ v Nezvěsticích se zavřely až po devatenácté hodině, kdy skončil jeden velmi podařený den.
(04.07.2006)

Afrika v nezvěstické škole

Druhý týden v únoru se celá naše škola ocitla v buši pod palčivým sluncem mezi zebrami a antilopami s masajskými válečníky. Nezvěstickou školu totiž měli navštívit dva původní Afričané a s „černým“ kontinentem nás seznámit. A abychom dokázali, že Afrika není pro nás velká neznámá, vyhlásili jsme ve škole „Týden o Africe“. Učitelé se snažili do svých předmětů zahrnout toto téma a žáci vyhledávali informace a zajímavosti. Z dílen a učebny výtvarné výchovy se stala rukodílna na výrobu korálků a talismanů, z kuchyňky voněly exotické pokrmy, z hudebny se ozývaly africké rytmy, zeměpisci a přírodopisci podnikali objevné výpravy a češtináři s dějepisci zavzpomínali na pestré zážitky cestovatelů a objevitelů. Pro žáky i učitele byla tato práce příjemným zpestřením.

Velkým milým překvapením byla čtvrteční přednáška Václava Chaloupka, známého znalce Afriky a zvířat. Pan Chaloupek se podělil o své zážitky z afrických putování, které doprovodil poutavým filmem, zodpověděl dotazy a hlavně, čímž děti nejvíce potěšil, podepsal se do památníků a knížek, které si donesly.

Zakončením afrického týdne byla páteční návštěva Mamadouby Keity z Guiney a Antonia z Angoly. Setkání zprostředkovala agentura Humanitas CZ, jejímž posláním je seznamovat mladé lidi s cizími kulturami a od raného věku vést k rasové toleranci. Žáky, kteří se sešli v tělocvičně, zaujal exotický vzhled a oblečení, sympatická čeština s cizím přízvukem a vyprávění o jihoafrické kultuře. Ale nejvíce byli nadšeni, když jim Mamadouba a Antonio rozdali pravé africké bubínky a mohli si s nimi zabubnovat a zazpívat pravou zulskou písničku. A za správně zodpovězené otázky, týkající se právě Afriky, získali ti nejpohotovější drobné dárečky. Že děti téma zajímá, bylo vidět i na spoustě dotazů, které sympatickým Afričanům kladli. Asi nejvíce je překvapilo, že oba kromě své mateřštiny a vynikající češtiny ovládají aktivně další tři jazyky. Někteří se snad i zastyděli, že jediný cizí jazyk ve škole je pro ně mnohdy velkým problémem.

Cílem celé akce bylo seznámit žáky s africkým kontinentem a kulturou a hlavně děti upozornit na xenofobní a rasistické projevy v našem státě. Zda se dobrý úmysl povedl, se pozná spíše za pár let, ale děti mohly poznat, že ať člověk žije kdekoli a třeba vypadá úplně jinak, má stejné starosti i radosti jako my. Každopádně to byl pro všechny výjimečný týden.
(27.02.2006)

ZÁPIS dětí do 1. třídy

ŽáciZÁKLADNÍ ŠKOLA NEZVĚSTICE, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Pošta Nezvěstice, PSČ 332 04, Telefon+fax: 377 891 178

ZÁPIS dětí do 1. třídy ZŠ Nezvěstice se koná

ve čtvrtek 18. ledna 2007 v budově ZŠ Nezvěstice

od 14 do 17 hodin.

Děti se dostaví k zápisu v doprovodu jednoho z rodičů nebo zákonného zástupce.
Rodiče přinesou s sebou:

K zápisu se dostaví všechny děti narozené od 1. září 2000 do 31. srpna 2001.

Na přání rodičů mohou být předběžně zapsány i děti narozené od 1.9. do 31.12.2001.
O přijetí dítěte k základnímu vzdělávání budou všichni rodiče písemně informováni.

V Nezvěsticích, 5. ledna 2007
Mgr. Zdeněk Šafařík
ředitel školy
(12.01.2007)

Akce školy říjen – prosinec 2006

Říjen 2006

05., 12., 19.10. – plavecký výcvik v bazénu na Slovanech, 2., 3. ročník
05.10. –okresní přebor v házené dívek a chlapců ve St. Plzenci
16.10. – Divadlo marionet Praha (pokračovatelé slavného loutkářského rodu M. Kopeckého)
představení pro 1.-3. ročník a pro 4.-6. ročník (malá tělocvična)
17.10. – maratonský běh E. Zátopka za účasti sousedních škol (hřiště Nezvěstice)
fotografování 1. stupeň – kalendáře
18.10. – školní turnaj v badmintonu
24.10. – kino Eden – film Kouzelná chůva Nancy Mc Phee, 1.-5. roč.

Listopad 2006

02., 09., 16.11. – plavecký výcvik v bazénu na Slovanech, 2., 3. ročník
08.11.- muzeum Rokycany – beseda Neřesti našich předků, 9. roč.
10.11. – návštěva P-centra v Plzni, 7. roč.
21.11. – projekt Hrou proti AIDS, 9. ročník (viz text níže)
21.11. – exkurze na Úřad práce a do provozovny ETA Doudlevce, 9. ročník
23.11. – školní turnaj v basketbalu
29.11. – pěvecká soutěž žáků školy Solasido + odpolední vystoupení pro rodiče

Prosinec 2006

03.12. – hudební vystoupení dětí u vánočního stromu u MŠ
04.12. - exkurze do planetária v Rokycanech, 5. tř.
04.12. – speciální hodina sexuální výchovy pro dívky 6. roč.
06.12. – hodina sexuální výchovy – chlapci 7. roč.
06.12. – školní turnaj v basketbalu
11.12. – divadlo Kamarádi - Vánoce s kamarády, 1. stupeň
12.12. – neplánované těhotenství, interrupce, beseda pro 9. tř., dívky
15.12. – vánoční koncert ve školní družině
18.12. – sportovní odpoledne pro 1. st. - ŠD
19.12. - divadlo Příbram Podivná paní Sauvageová, 9. roč.
21.12. – kulturní pásmo vánočních písní a koled pro obyvatele Domu pečovatelské služby
21.12. – soutěž Silák a Šplhoun školy
(31.10.2006 - aktualizováno 05.12.2006)

Archiv Novinek

2002/2003 | 2003/2004 | 2004/2005 | 2005/2006 | 2006/2007 | 2007/2008 | 2008/2009 | 2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014 | 2014/2015 | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 | 2018/2019