Školní družina 2021/2022

Akce „Zelený den“ ve školní družině

Dne 7. října byl v naší školní družině vyhlášen „Zelený den“. Znamenalo to, že jsme se všichni oblékli a sladili do zelené barvy. A nejen to. Donesli jsme si i hračky, potraviny, ovoce a zeleninu, prostě všechno možné, co nás v životě obklopuje, a má zelenou barvu. Ve třídách se to jen zelenalo – děti v zelených tričkách a kalhotách, zelení plyšáci, zelené tužky, jablka, okurky, papriky, hroznové víno …. Po zelené přehlídce jsme si všichni zazpívali „Travička zelená“ a zarecitovali básničku „Zelená je …“ Na úplná závěr našeho setkání se zelenou barvou jsme si zopakovali, jak nás tato barva v životě provází, aniž bychom si to na první pohled uvědomovali. Ve dvě hodiny jsme se společně vypravili hledat „poklad“, který nám schovali „zelení skřítkové“ v nedaleké sokolovně. To velké nadšení při hledání skrytého tajemství! Některé děti dokonce spatřily i samotné skřítky. Po usilovném pátrání se podařilo poklad objevit. Hodní skřítkové na nikoho nezapomněli a každý si odnesl sladkou odměnu. Všechny děti byly spokojené a už se těší na další barevný den ve školní družině.

Ivana Matuchová a Ilona Huňáčková

(11.10.2021)

Školní družina 2020/2021

Den Země

V průběhu dubna se všechny děti ve školní družině věnovaly přípravě svátku, který oslavuje naši Zemi a tím svátkem je Den Země! Tento ekologický svátek slavíme vždy 22. dubna. Vychovatelky v jednotlivých odděleních ŠD seznámily děti s významem tohoto důležitého svátku a probraly témata o Zemi – jak vypadá, že je součástí sluneční soustavy, co se na Zemi nachází a proč si toho všeho musíme vážit. Od lidí, vody, přírody, zvířátek a dále přes zdraví, výživu a sport jsme postupně přešli k tématu recyklace i doby rozpadu některých materiálů. Závěrem si všechny děti, které se velmi aktivně zapojily do diskuse, nakreslily a vymalovaly obrázky a přečetly několik hezkých básniček o tom, jak se mají všichni k naší Zemi chovat. V každé třídě vyfotografovaly paní vychovatelky hotové práce dětí a to byla krásná podívaná – planeta Země s ručičkami a nožičkami, děti podpírající Zemi, kapky vody, celý svět jako na dlani a další pěkné nápady. Práce dětí jsou teď součástí výzdoby školy.

Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země

Vychovatelky ŠD

(30.04.2021)

Sněhové juchání školních družin

Když se chodbami školy rozeznělo v předešlých dnech nadšené volání: „Sníh, sníh“, bylo nám jasné, co to znamená… Prostě pravé nefalšované sněhové radovánky. To správné juchání ve sněhu, kterého jsme si za poslední léta moc neužili, nás vyhnalo hned ven… A venku to začalo! Děti si zkrátka užívaly sníh, jako by ho už nikdy nemělo připadnout více… Ó jaká to mýlka. Sníh padal i v dalších dnech. Někdy odtál, jindy připadl. Vyráběli jsme sněhové otisky, kreslili do sněhu, házeli koule na cíl, a co hlavního: stavěli sněhuláky, zvířátka – nejčastěji želvy a také iglú. Sice malinká, ale hlavně funkční. Prvňáci váleli obrovské koule, až nám s nimi museli pomoci kolemjdoucí žáci naší školy! To bylo pěkné… Některá dílka snad ještě před školou zahlédnete. A když ne, nebuďte smutní, my zase něco vytvoříme… Slibujeme!!!! Zatím se podívejte alespoň na fotky…

Sněhové juchání školních družin Sněhové juchání školních družin Sněhové juchání školních družin Sněhové juchání školních družin

Vychovatelky ŠD

(01.02.2021)

Adventní čas ve školní družině

Tak jako písek v přesýpacích hodinách odměřuje neúprosně čas, překulil se tento rok do samého závěru a přišel advent. Na fotografiích pod článkem najdete naši adventní činnost v jednotlivých odděleních i naše práce vystavené po chodbách školy. Advent patří k našim oblíbeným obdobím, ten letošní není výjimkou. Každé dítě se nejvíce těší na Ježíška, ale ten je ještě relativně daleko. A tak jsme začali poslouchat koledy, dívat se na pohádky se zimní či vánoční tematikou a také vyrábět… Ptáte se co …? Každá družinka krásné věnce z papíru, čerty, Mikuláše, andílky. Dokonce jsme vyzdobili okna a zkrátka tvoříme, seč nám síly stačí. Moc si přejeme, aby nám napadl sníh a vločky jsme viděli nejen papírové, ale i ty opravdové. Těšíme se na stavění sněhuláka, sněhové radovánky a hlavně na to, jak se sejdeme ve zdraví i příští rok.

PŘEJEME VÁM VŠEM: Krásné a klidné svátky, do nového roku 2021 hodně zdraví, klidu a pohody!

Vychovatelky a děti ze všech oddělení ŠD

(03.12.2020)

Archiv školni družina