Minulý týden ve čtvrtek se sjely školy Plzeňského okresu do sportovní haly TJ Lokomotiva, aby se utkaly na turnaji v basketbalu v kategorii 8. a 9. tříd. Celkem se jich zde sešlo 12 a nechyběla ani naše škola.
Turnaj byl rozehrán ve 3 skupinách. V té naší jsme postupně změřili síly se 7. ZŠ, Gymnáziem Mikulášské náměstí a 26. ZŠ. První zápas chlapci vyhráli vysoko poměrem 26:2. Druhý a zároveň nejtěžší soupeř nám však už nedal nic zadarmo a do poslední chvíle byl zápas velmi vyrovnaný. Konečné skóre se zastavilo na 12:10 v náš prospěch, a tak bylo jasné, že postoupíme v turnaji do bojů o 1. – 6. místo. V posledním zápase jsme zvítězili 14:2 a chlapci se tak dostali do finálových zápasů o 1. – 3. místo. V téhle fázi turnaje byla družstva již o poznání kvalitnější. A ani velká bojovnost našim klukům žádné další vítězství nepřinesla. Znamenalo to tedy krásné třetí místo ve velmi silné konkurenci.
Za naši školu nastoupili tito hráči: Daniel Malík, Filip Charous, Michal Šimek, Pavel Otto, Štěpán Novák, Josef Kasten, Patrik Šlajer, Michal Přinda, Dominik Giebel, Jan Novák a Jonáš Petr.
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Ladislav Kotlár, učitel tělesné výchovy