Jako již tradičně se na naší škole koná konverzační soutěž v německém jazyce. Ani letošní rok nebyl výjimkou.

Soutěž proběhla v úterý 9. 1. v jazykové učebně, kde jsme si všichni společně užili dvě hodiny s německým jazykem. Vybráni byli ti nejlepší a zároveň ti, co měli nejvíce odvahy!

Školního kola se nakonec zúčastnilo celkem 17 žáků z 8. a 9. roč., což je tzv. II. kategorie v této soutěži.

Žáci a žákyně tak mohli změřit své síly ve znalostech a dovednostech v druhém cizím jazyce. Konverzační soutěž je zaměřena na mluvený projev, ale zároveň nechyběl tradiční poslech a otázky k němu, dále popis obrázku a konverzace na vylosované téma. Soutěžící se s každou úlohou poprali velice zdatně, snažili se a předvedli moc hezké výkony.

Všem zúčastněným tímto děkujeme a jsme rádi, že prokázali kvalitu výuky německého jazyka na naší škole a zároveň oceňujeme odvahu, s kterou do soutěže šli.

Vítězům školního kola gratulujeme a přejeme hodně štěstí v kole okresním!

Viel Spaβ mit Deutsch!

Mgr. Petra Řežábková, vyučující NJ