Dne 7. listopadu navštívili žáci 2. a 3. třídy Požární stanici Plzeň – Košutka.

Než začala samotná exkurze, rozezněl se první poplach, a děti tak byly svědky opravdového výjezdu, což bylo velkým zážitkem, protože viděly i hasiče, kteří při poplachu sjížděli do garáží po tyči.

Zatímco jsme čekali na návrat zasahujícího vozidla, šli jsme se podívat na místa, kde hasiči trénují své dovednosti, zlepšují kondici i odpočívají. Mohli jsme si vyzkoušet pohyb v prostoru za tmy při simulaci požáru domu, šplhání po nekonečném žebříku, potěžkali jsme si výzbroj pro zásahy s dýchacím přístrojem, nakoukli jsme také do tělocvičny a posilovny.

Poté jsme už mohli prozkoumat vozový park, kde jsme si vyslechli poutavý výklad o výbavě vozidla. Dokonce jsme mohli nahlédnout i do kabiny a sednout si za volant.

Na závěr jsme si venku vyzkoušeli běhání přes překážky.

Moc děkujeme členům HZS Požární stanice Plzeň Košutka, kteří se nám věnovali a dětem připravili dopoledne se spoustou informací, ale i zábavy a zajímavých zážitků.

Mgr. Klára Hachová, třídní učitelka 2. třídy