Dne 12.6. deset děvčat z 8. A uspořádalo akci pro předškolní děti z místní mateřské školy. Jako téma jsme vybraly vyrábění a stavění.
Po příchodu se děti rozdělily do skupinek a byly jim rozdány plastové nádobky, rýže a fixy, se kterými si následně vytvořily vlastní hudební nástroj v podobě jednoduchého chrastítka, které si pomalovaly dle libosti. S chrastítky pak hrály do rytmu jimi vybrané písničky.
Druhou aktivitou bylo vylosování jednoho tématu, na které potom skupinky stavěly ze stavebnic. Během chvíle se tedy na stolech objevily krásné a pestrobarevné hrady, domečky, rakety, lodičky nebo postavičky. Když všichni dostavěli, své výtvory dali na zem a dětem se předvedl robůtek na dálkové ovládání, který byl sestaven během našich hodin informatiky. Ten pak mezi stavbami projel a ukázal, co všechno ještě umí.
Nakonec jsme dětem rozdaly diplomy a propisky na památku. Děti byly velmi šikovné a všichni jsme si tento kreativitou nabitý den moc užili.

Anežka Mahdalíková, 8. A