Dne 6.6.2024 čekal děti z 1.-3. třídy poslední výlet v tomto školním roce. Měli jsme v plánu zajet do Mníšku pod Brdy a pak na zámek Blatná.

Cesta dvěma autobusy utíkala vážně rychle, a tak jsme v Mníšku byli cobydup. Tam jsme se rozdělili do 3 týmů, a potom se nás ujaly průvodkyně, které byly stylově oděny v kostýmech. To se dětem moc líbilo. Každý tým absolvoval prohlídku pohádkové trasy, komnaty, ve kterých se točila pohádka Tajemství staré bambitky 2 a dílničku, kde si děti obarvily odlitek na památku.

Po zastávce v cukrárně a návštěvě místního rybníka, který také hrál v pohádce, jsme se přesunuli na Blatnou.

Zde jsme zamířili do obory a čekal nás krásný závěr výletu. Pomazlit se s daňky a obdivovat místní pávy byl v nádherném parku zážitek, na který se nezapomíná…

Celý výlet byl báječný nápad p. uč. Hajžmanové a my moc děkujeme!

p.uč.Kloboučníková, p.uč.Macháčková, as.ped. sl. Hradecká a děti