eTwinning

Vítejte na stránkách eTwinningu – prostor pro mezinárodní spolupráci a sdílení zkušeností mezi státy Evropy i mimo ni. Pro více informací navštivte oficiální stránku eTwinningu pro Českou republiku www.etwinning.cz.

Základní škola Nezvěstice je od školního roku 2023/2024 členem eTwinningové komunity. Jsme moc rádi, že naším prvním partnerem se stala slovenská škola, která již má za sebou několikaleté zkušenosti. Děkujeme našemu partnerovi, že si nás vzal pod svá křídla a že nás provedl eTwinningovým světem.

Projekt Back in Time: Czechoslovakia

eTwinning projekt zaměřený na připomenutí si 30. výročí vzniku nezávislé Slovenské a České republiky. Cílem bylo, aby žáci nezapomněli na období, ve kterém vyrůstali jejich rodiče a prarodiče, a aby věděli, že nebylo vše jen dobré nebo zlé.

Partner: Soukromá základní škola Žilina (Slovensko)

Realizace: září 2023 – červen 2024

Jazyk: angličtina, čeština, slovenština

Třída: část žáků 9. A

Využité nástroje: chat, e-mail, fórum, jiný software (Google Slides, Google Docs, Formuláre, Disk, video, obrázky, kresby a Canva), TwinSpace, webové nástroje (kvízy, nástěnky, vzdělávací aplikace, software pro e-knihy)

Mezipředmětová spolupráce: anglický jazyk, informatika, dějepis, občanská výchova

Program projektu

Výstupy z projektu
Zásady bezpečnosti na internetu
Online prezentace
Online manifestace 17. listopadu
Tvorba slovníku a kvízu

Videoprezentace k online projektům

Děkujeme Všem pedagogickým pracovníkům, rodičům, zákonným zástupcům a přátelům školy, kteří se aktivně účastnili našeho projektu.